• Motto: Tanie ubezpieczenia dla Wszystkich
 • biuro@spectra-company.pl
 • +48 33 811 77 44

Informacje

Ubezpieczenie ROLNE

Właściwie dobrane ubezpieczenie rolne może uchronić gospodarstwo przed poważnymi stratami finansowymi, które narażone jest na wiele  zagrożeń. Firmy ubezpieczeniowe posiadają

ubezpieczenie rolne
ubezpieczenie rolne

produkty, które ochronią rolnika, jego rodzinę, plony, zwierzęta, budynki i maszyny. Zgodnie z ustawą o Ubezpieczeniach Obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Gwarancyjnych, każda osoba fizycznie zajmująca się działalnością rolniczą, ma obowiązek zawarcia ubezpieczeń obowiązkowych, OC rolnika i budynków rolniczych. Brak zabezpieczenia majątku w przypadku szkody, może spowodować znaczne straty, czasem i całego dorobku rolnika. Towarzystwa ubezpieczeniowe tworzą pakiety ubezpieczeń majątkowych. Poza ochroną budynków oraz OC, obejmują również zabezpieczenie pozostałego mienia od skutków pożaru czy kradzieży, zapewniają ochronę w sytuacjach związanych z NNW czy dobrowolnym ubezpieczeniem OC.

Korzyści:

 • Spełnienie ustawowego obowiązku zawarcia ustawowego ubezpieczenia OC i budynków przez rolnika.
 • Ochrona rolnika przed roszczeniami za szkody powstałe w związku z posiadaniem gospodarstwa rolnego.
 • Możliwość ubezpieczenia: maszyn i urządzeń, środków obrotowych (zboża, pasze), zwierząt a także mienia od kradzieży z włamaniem, rabunku i dewastacji.

Obowiązkowe OC dla rolnika

Koniec roku to dla bardzo wielu rolników czas wyboru odpowiedniej polisy obowiązkowego ubezpieczenia OC rolnika. Ubezpieczenia budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego. Zgodnie z ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Każdy rolnik posiadający gospodarstwo przekraczające łącznie powierzchnię 1,0 ha, podlegające w całości lub części opodatkowaniu podatkiem rolnym musi opłacać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Obowiązek dotyczy również użytków i gruntów, niezależnie od ich powierzchni, jeżeli jest prowadzona na nich produkcja rolna, stanowiąca dział specjalny w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Suma gwarancyjna jest bardzo wysoka i wynosi odpowiednio:
– w przypadku szkód na osobie – 5 000 000 euro, w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte ubezpieczeniem, bez względu na liczbę poszkodowanych.
–  w przypadku szkód w mieniu – 1 000 000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte ubezpieczeniem, bez względu na liczbę poszkodowanych. Tak jak przypadku ubezpieczenia komunikacyjnego za brak ubezpieczenia OC rolnika można ponieść karę ustalaną na podstawie minimalnego wynagrodzenia za pracę. W roku 2014 kara wynosi 170zł.

Ochronę w zakresie OC rolnika można wykupić już od 10 groszy dziennie!

Prosimy wypełnić poniższy formularz.
ODDZWONIMY.
Witamy, jeżeli są Państwo zainteresowani poznaniem naszej oferty ubezpieczenia Państwa pojazdu. Prosimy o pozostawienie telefonu.
Dziękujemy za kontakt. Oddzwonimy tak szybko jak to będzie możliwe.
SPRAWDŹ NAS! 33 811 77 44
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkLzItY0lfcnZzZ1dBP2F1dG9wbGF5PTEiID9yZWw9MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
Szukasz taniego ubezpieczenia? Dobrze trafiłeś!
OC, AC nawet 50% taniej? Czy to jeszcze możliwe? Sprawdź NAS.! Ponad 30 Towarzystw w jednym miejscu, daje możliwości.
 • Goblinus globalus fantumo tubus dia
 • Scelerisque cursus dignissim lopatico
 • Montes vutario lacus quis preambul
 • Leftomato denitro oculus softam lorum
 • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
 • Dualo fitemus lacus quis preambul bela
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL3dhdGNoP3Y9Mi1jSV9ydnNnV0EiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
* we never share your details with third parties.
OC nawet 50% taniej. Poznaj naszą ofertę.